Na uda

Wiele kobiet uskarża się na swój wygląd zewnętrzny. Najczęstszymi mankamentami naszej sylwetki okazuje się przede wszystkim za duża fałdka na brzuchu, zbyt krągłe biodra a także dość obfite uda. Mało zgrabne nogi naprawdę mogą nam przysporzyć sporo kompleksów. Panie nie mają możliwości pokazania się swobodnie na plaży, bowiem nie mają jak ukryć cellulitu w postaci nieestetycznej pomarańczowej skórki, czują się niekomfortowo i mało atrakcyjnie. Ponadto zbyt grube czy masywne uda to także problem, gdy chodzi o styl ubierania.
Ciężko jest dobrać odpowiednie spódnice do tego rodzaju krągłości. Nie ma mowy o spódnicach klasycznych – prostych oraz bardzo obcisłych. Dodatkowo odpadają też miniówki czy moden fasony ołówkowe. By temu zaradzić warto zainwestować w sport. Postawienie na dowolną dyscyplinę jest strzałem w dziesiątkę w przypadku każdego, kto nosi się z zamiarem poprawy swego wyglądu zewnętrznego. Najlepszymi ćwiczeniami sportowymi na smukłe uda okazuje się między innymi jazda na rowerze. Wtedy te mięśnie naszego ciała trenowane są najbardziej. W końcu pedałując, kładziemy szczególny nacisk właśnie na nogi. Jeszcze inna kwestia to pływanie. Żadna inna aktywność fizyczna nie daje takiej dawki energii, wigoru i wycisku zarazem jak wykonywanie ruchów pod wodą. Nogi przy systematycznym pływaniu są bardzo smukłe i zgrabne a na pewno dużo chudsze.
Jeszcze inną metodą na efektywne ćwiczenie ud okazuje się trening z piłką. Możemy siąść na piłce treningowej a następnie oprzeć na niej dłonie. Ciężar naszego ciała przenosimy natomiast na prawdą nogę, z kolei lewą nogę, ugiętą unosimy w górę. W takiej pozycji wytrzymujemy, licząc do pięciu, później opuszczamy się. Następnie zmieniamy nogę. Trening tego rodzaju warto jest wykonywać średnio dziesięć razy, wraz z biegiem czasu i coraz bardziej przyzwyczajonym ciałem, ćwiczenia tego rodzaju da się powielać w zwiększonej ilości. Różnicę i to bardzo wyraźną powinieneś zobaczyć zaledwie po miesiącu!