Smukłe łydki

Każda dyscyplina sportowa niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści. Pożytku ze sportu w ogólnym rozumieniu jest naprawdę cała masa. Możemy przebierać w różnorodnych aktywnościach fizycznych, jakie są dzisiaj obecne i chętnie wybierane. Niemniej jednak warto mieć świadomość tego, że kiedy chcemy ukształtować ściśle określone partie swojego ciała możemy dostosować trening stricte do tychże obszarów ciała, jakie mają być wymodelowane. I tak przykładowo istnieje szereg rozmaitych ćwiczeń, jakie są przeznaczone dla tych, którzy mają na celu wysmuklenie swoich łydek. Jednym z takich ćwiczeń okazuje się tak zwane podwójne wspinanie się na palce.
Wykonujemy to w następujący sposób – stajemy przodem na przykład do murku na sali gimnastycznej czy też ściany w domu. Następnie rozsuwamy stopy dokładnie na szerokości naszych bioder. Następnie upewnijmy się czy mamy kostki biodra i kolana w linii prostej. Pamiętajmy też aby wykonując ruch trzymać kolana wyprostowane. Następnie wspinamy się na palce. Jest to bardzo dobry trening dla każdego. Kolejny trening na łydki opiera się na staniu przed ścianą, rozsuwamy stopy i w takiej pozycji stoimy w linii prostej – na tej samej wysokości biodra, kolana oraz kostki.
Następnie przenosimy ciężar ciała na jedną nogę i kolano drugiej nogi uginamy. Unosimy stopę w tył. W takiej pozycji wykonujemy ruch – mamy wyprostowane kolano tej nogi, na której się opieramy i próbujemy wspiąć się na palce. Jeżeli nie możesz utrzymać równowagi, dobrze jest o coś się oprzeć, najwygodniej będzie o ścianę. Powoli opuszczaj piętę, ale pamiętaj, żeby nie przenosić ciężaru na drugą nogę.